
ZONNIGE KOMEDIE | Regie: Riccardo Milani, met: Virginia Raffaele, Diego Abatantuono, Aldo Baglio, e.a., Italië, 2025, duur: 1:58, dialogen: Italiaans, Sardisch, ondertiteling: Nederlands
Als een Milanese zakenman zijn zinnen zet op de bouw van een resort bij het strand van een idyllisch dorpje in Sardinië stuit hij op één dwarsligger: Efisio, een herder die weigert zijn huis en grond te verkopen. Woedende smeekbedes van dorpsbewoners en gigantische afkoopsommen zetten de herder en zijn dochter Francesca steeds meer onder druk. Deze zonnige komedie, gebaseerd op waargebeurde feiten, belicht met veel charme de kracht van een gemeenschap.
Om 19u30 speelt de band We Two (Arturo Bellini & Rocco di Turi) om in de juiste sfeer te komen. Schepen van Cultuur Karolien Mondelaers voorziet een inleiding bij de film.
Op woensdag 12 augustus staat ons een wel heel speciale opening van Zomerfilms te wachten: tussen 19.18 uur en 21.05 uur zal de maan voor de zon schuiven.
Op het hoogtepunt, om 20.13 uur, zal de zon in ons land voor 90 procent bedekt zijn. Als kers op de taart worden later op de avond veel vallende sterren verwacht. ✨
Om samen te genieten van dit spectakel voorziet Cinema ZED een gratis eclipsbril voor de eerste 300 bezoekers.

Datum: woensdag 12 augustus
Opening terrein: 19:00
Opening zomerbar Koe-vert: 19:30
Start vertoning: 21:00
Locatie: Domein Kiewit
